PŘIHLÁŠKA

3.7. - 17.7. 2021 Čížov (Chabeřice)

14 denní akční army tábor pro děti ve věku 8 - 15 let

Letos pořádáme již 18 ročník airsoftového tábora na naši klubové základně nedaleko Zruče nad Sázavou hned vedle řeky Sázavy. Pozemek základny je dostatečně velký pro ubytování, hry a airsoftové bitvy. K vybavení tábora patří stany s podsadou, 2 velké vojenské stany, suché záchody, kuchyň, přírodní sprchy a fotbalové hřiště. 

Celý tábor provází táborová hra speciálně vymyšlená pro začínající hráče i profíky. Letos se děti ocitnou na území Kašmíru, kde budou bojovat o svobodu tamního lidu.

Tábor je fyzicky náročný a zvládnou ho jen pravý bojovníci ve věku 8 – 15 let. Odnesou si ale zážitek na celý život.

Obrana a obléhání

Táborová základna hají svou vlajku až do posledního dne tábora. Jelikož je tábor pod KVH, může na něj zaútočit skupina jiných táborníků, která má za úkol vlajku sundat. Děti se naučí taktiku hlídkování a obrany objektu, aby se dokázali vypořádat s nezvaným hostem.

Jedna z hlavních bitev tábora je dobývání základny a vybojování si večeře. V tomto střetu velí kadeti a mohou tak ukázat to, co se za celý tábor naučili. 

Manipulace se zbraní

Jedním z hlavních bodů výcviku je základní manipulace se zbraní. První 3 dny jsou všechny zbraně uchované ve skladu a vytahují se jen k nácviku. Počítačové hry a filmy ukazují zbraně tak, jak by se neměli používat. Zásady manipulace jsou nejdůležitější věc, kterou si děti z tábora odvezou. 

Poznání přírody

V povodí řeky Sázavy se nachází ojedinělá a nedotčená příroda. Vysoké kopřivy, louky, lesy a řeka jsou ideálním místem na průzkum a poznání přírody, kterou ve městě neuvidíte. Naučíme se poznávat zvířata, noční oblohu a rostliny.

Tábor je v ARMY stylu, zaměřen na airsoft. Děti poznají život vojáka, který je plný dobrodružství, povinností, zábavy a týmové práce.

Protože tábor pořádá Klub vojenské historie, můžete počítat s tím, že budete – jíst z ešusu, spát v podsadě ve spacáku, v noci hlídat tábor, koupat se v řece, střídat se ve službě u kuchyně, zdolávat překážkovou dráhu, plížit se v lese, střílet ze vzduchovky, poznávat přírodu, zjistit, jak probíhají vojenské střety díky airsoftu, který vás bude provázet celý tábor, naučíte se bezpečnou manipulaci se zbraní, zdravovědu a první pomoc, zjistíte co je to azimut, jak se čte v mapách a získáte plno dalších dovedností.

Domů přijedete trošku jiní, protože zjistíte, o čem je kamarádství a že suché ponožky mohou být větší bohatství než třeba mobil.

Pár fotek z minulých let...